Co zrobić, gdy łatwo wpadam w złość?

Dużo piłem, praktycznie całe swoje życie, kilka lat temu rzuciłem papierosy, a około 10 lat te,i picie, ale od tej pory mam wielki problem, otóż bardzo łatwo wpadam w złość, co jakiś czas dopada mnie bliżej nieokreślony lęk, panika. Martwię się o przyszłość, o każdą drobnostkę. Jestem niezwykle trudną osobą do bliższych reakcji.

Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta konsultacyjna u psychologa psychoterapeuty celem rozpoczęcia terapii. Na podstawie obszerniejszego wywiadu terapeuta także stwierdzi, czy opisane objawy nie są elementem jakiegoś zaburzenia oraz doradzi formy pomocy. Ciekawią mnie przejawy paniki u Pani i to w jaki sposób Pani ich doświadcza.Opisane objawy świadczą też o tym, że nosi Pani w sobie tzw. lęk uogólniony o charakterze rozlanym, bez widocznej przyczyny. Źródła tego lęku oraz napięcia najprawdopodobniej pozostają nieświadome i dopiero terapia pomogłaby w dotarciu do nich i przepracowaniu na poziomie świadomym. Polecam w szczególności terapię psychodynamiczną koncentrującą się na emocjach, poprawie relacji z innymi oraz pracy nad tym, co nie do końca uświadomione.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Proponuję podjąć psychoterapię, aby przyjrzeć się swoim emocjom, lękom, rozkminować przyczyny złości i niekontrolowanych emocji,uporządkować to, co nieuporządkowane, co w rzeczywistości poprawi samopoczucie i przyniesie większy spokój, a także podniesie umiejętności interpersonalne i poprawi jakość nawiązywanych relacji.
Pozdrawiam
Anna Szyda