Co zrobić, gdy mam dość życia i myślę o śmierci?

  Mam dość, nie mam chęci do życia, codziennie kładę się spać i proszę Boga żeby zabrał mnie z tego świata, ale rano znowu się budzę… Mam dość…

ponad rok temu

Witam!
Brak chęci do życia to poważny problem. Nie napisał Pan, co takiego przyczyniło się do tak znacznego pogorszenia Pana samopoczucia. Sądzę jednak, że z każdej sytuacji jest wyjście, które może odmienić życie na lepsze.
Warto, żeby skonsultował się Pan z psychologiem i poszukał wspólnie ze specjalistą rozwiązań dla swoich problemów. Może Pan także korzystać z telefonów zaufania i for internetowych. Psychiczne trudności mogą przytłaczać i zaciemniać obraz rzeczywistości. Spojrzenie z innej perspektywy (np. podczas rozmowy z innym człowiekiem) może podsunąć Panu rozwiązanie. Może Pan spróbować także rozmów z zaufanymi osobami.
Każdy z nas postrzega świat inaczej i dlatego ktoś inny może Panu pomóc w znalezieniu celu oraz przezwyciężeniu trudności.

Pozdrawiam