Co zrobić, gdy rehabilitacja nie przyniosła pożądanego efektu?

W maju bieżącego roku , skręciłem staw skokowy w prawej nodze . Zaniechałem sprawę i nie zgłosiłem się w odpowiednim czasie do ortopedy . Po dwóch miesiącach z powodu nasilającego się bólu , opuchliźnie oraz ograniczonej ruchomości w stawie , wykonałem USG u ortopedy i okazało się iż torebka stawowa źle się zrosła . Zostałem wysłany na płatną 2 tygodniową rehabilitacje która polegała na masażu wirowym , ultradźwiękach , laserze oraz krioterapii . Po tym czasie faktycznie odczułem lekką poprawę . Natomiast opuchlizna nie zniknęła i objawy ograniczenia ruchomości w stawie powróciły po 2 tygodniach . Co dalej robić jeżeli rehabilitacja nie przyniosła pożądanego efektu . Czy żeby powrócić do poprzedniej sprawności , potrzebny jest zabieg chirurgiczny , ewentualnie jaki powinien być dalszy przebieg rehabilitacji ?

Lek. Paweł Bartosz Ortopedia

Brak informacji o dokładnych uszkodzeniach jakie stwierdzono w czasie badania USG. Jeżeli po skręceniu stawu skokowego utrzymuje się ograniczenie ruchomości oraz obrzęk wskazana jest rehabilitacja z fizjoterapeutą, który po zbadaniu stawu przeprowadzeniu odpowiednie zabiegi i zaleci ćwiczenia do domu, np. ćwiczenia propiocepcji.