Co zrobić, gdy syn chce popełnić samobójstwo?

mój 17 letni syn chce się zabić co robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli syn zagraża swojemu zdrowiu lub życiu konieczna jest hospitalizacja w szpitalu psychiatrycznym, nawet bez jego zgody.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Takie deklaracje to wołanie o pomoc. Proszę dowiedzieć się jaki jest problem syna, co sprawia, że w tak dramatyczny sposób chce zwrócić na siebie uwagę. Proszę to robić delikatnie i w sposób pełen wyrozumienia.

Kontrolować pojawiające się myśli samobójcze. Czy to tylko przelatujące przez głowę myśli typu: "Lepiej będzie beze mnie", czy to już konkretny plan i np. odkładanie tabletek nasennych. Jednocześnie proszę się skonsultować z psychiatrą i pójść z synem na wizytę. Zalecam też psychoterapię. Możliwe, że w życiu Pani syna pojawiło się dużo stresu, ma problemy np. w szkole albo cierpi na zaburzenia depresyjne. Proszę tego absolutnie nie bagatelizować. Reagować. Jak najszybciej.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl