Co zrobić, gdy trzeba wziąć tabletkę, a recepty nie ma...?

Witam! Tabletki antykoncepcyjne zażywam już od kilku lat. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy i kolejny blister powinnam rozpocząć w czwartek (18.02.2010), jednak tutaj pojawia się mały problem - nie posiadam kolejnego opakowania tabletek. Lekarz prowadzący obecnie jest na urlopie i nie mam możliwości zdobycia recepty. Dowiedziałam się, że w takich wypadkach można prosić lekarza rodzinnego o wypisanie recepty, jednak nie posiadam opakowania tabletek... Czy kolejną tabletkę mogę zażyć nie 18.02, a tydzień później, a więc 25.02? Czy lepiej by było, gdybym zrobiła miesięczną przerwę? Proszę o szybką odpowiedź! Dziękuję! Anna23

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Receptę na pigułki antykoncepcyjne może  wypisać każdy lekarz, więc także lekarz rodzinny (nie jest mu potrzebne opakowanie, tylko nazwa preparatu, który Pani zazwyczaj przyjmuje...). Jeśli nie zdobędzie Pani recepty, to lepiej, żeby poczekała Pani miesiąc na wystąpienie miesiączki i dopiero wtedy rozpoczęła nowe opakowanie. Tylko proszę pamiętać, że  po odstawieniu pigułek okres może się trochę spóźniać. Jeśli zacznie Pani zażywać tabletki z tygodniowym opóźnieniem, to do końca tego cyklu nie będzie Pani mogła liczyć na skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!