Co zrobić, gdy w trakcie szczepienia ugryzie kleszcz?

Zaszczepiłam syna pierwszą dawką szczepionki na zapalenie mózgu wywoływanego przez kleszcze, pojechał na kolonie i ugryzł go kleszcz. Zostały nam jeszcze dwie dawki szczepionki (drugą trzeba podać 1-3 m-ce po pierwszej, czyli teraz). Proszę o odpowiedź. Czy to bezpieczne, czy szczepić dalej??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Jeżeli po ugryzieniu kleszcza nie wystąpiły żadne komplikacje, ani nie pojawił się rumień - nie ma przeciwwskazań do kontynuowania cyklu szczepień. Niemniej jednak lekarz i tak przed kolejną dawką zbada Pani synka.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o tym szczepieniu.

Serdecznie pozdrawiam!