Co zrobić? Jak schudnąć?

Mam 16 lat, mam 170-172 cm wzrostu, ważę 88 kg. Nie wiem, co mam już robić, co zastosować, żeby schudnąć chociaż 10 kg w jak najkrótszym czasie.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) wskazuje na ponad 97 centyl, co oznacza znaczną nadwagę. Musisz jednak wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, tzw. "diet cud", które mogą się negatywnie odbić na Twoim zdrowiu, samopoczuciu, a także spowodować efekt jo-jo.

Najlepiej udaj się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni plan odchudzania, a w połączeniu z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie pozytywne efekty. Pamiętaj jednak, że proces odchudzania wymaga czasu i odpowiedniej motywacji.

Póki co polecam lekturę artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Warto już od dziś powoli zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe na zdrowe.

Zajrzyj też na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl i wykonuj ćwiczenia, które Ci odpowiadają.

Pozdrawiam.