Co zrobić, jeśli 7-miesięczne dziecko nie podnosi główki?

Witam pisałam juz do Państwa.Martwi mnie ze córka ma 7 miesiecy(powinna miec 6 rodzona w 36 t.c. przez cc)i nie podnosi głowki lezac na plecach na brzuchu tez nie lubi lezec raz lezy a raz nie chce i placze.nie siedzi jeszcze posadzona leci do przodu i zaczela krzyzowac nozki.obraca sie z plecpw na brzuch tylko w prawo w lewo niekiedy sie jej uda ale widac ze wklada w lewo duzo wysilku.miala rehabilitacje metoda voyty ale p.neurolog stwierdzila ze ich wiecej nie potrzebuje,

W opisanej przez Panią sytuacji za niezbędną uważam wizytę u specjalisty neurologa dziecięcego.Opis wskazuje jednoznacznie na opóźnienie rozwoju motorycznego u dziecka.W tym wieku kontrola osi głowa- tułów powinna być bez zarzutu( pisze Pani że że nie podnosi głowy co może być objawem hipotonii osi głowa -tułów
Wzorzec podporu- w pozycji na brzuchu jest jest niezbędny do wykształcenia
obrotów z brzucha,te z kolei decydują o kolejnej fazie bardzo trudnej dla dziecka -siadzie.Tu jest z nim problem.
Jest też wzmianka o nieprawidłowym ułożeniu kończyn dolnych.
Wszystko razem wskazuje ,tak jak napisałam na w miarę pilną wizytę w czasie ,której lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym.

Ciepło pozdrawiam