Co zrobić, jeśli były chłopak nie daje mi spokoju?

Niedawno rozstałam się z chłopakiem. Do niego nie może to dotrzeć i wydzwania do mnie ciągle, pisze smsy - jest cwany, bo nie grozi mi, tylko pisze smsy w stylu: "i tak kiedyś będziesz musiała wyjść z domu". Parę razy był nawet pod moim blokiem w aucie i dzwonił, żebym zeszła - kompletnie nie wiem co robić.

Boję się, że jeszcze mi coś może zrobić z zawiści i złości - po prostu wjeżdża mi na psychikę i mnie wykańcza. Poradźcie mi proszę, czy z takim czymś mogę iść na policję, czy oni mi pomogą i czy on będzie miał zakaz zbliżania się? Bo na razie to sa smsy, telefony i stanie pod blokiem, ale co może być później? Proszę o pomoc.

Witam!

Jest Pani obywatelką demokratycznego kraju i przysługuje Pani szereg praw. Nikt nie może Pani nękać bezkarnie, grozić czy prześladować. Ciągłe pisanie sms-ów, groźby, nawet nie bezpośrednie, jeżdżenie za Panią kwalifikują się jak najbardziej do zgłoszenia na policję.

Ma Pani prawo do spokojnego życia, bez grożącego byłego chłopaka na karku. Warto, żeby zrobiła to Pani jak najszybciej, ponieważ obecnie jest Pani narażona na ciągły stres. Może to wiązać się z poważnymi konsekwencjami psychicznymi. Dlatego powinna Pani zadbać o siebie i swoje zdrowie.

Pozdrawiam