Co zrobić, jeśli małżonka znika na kilka dni i wymyśla historie?

Witam serdecznie. Mój problem polega na tym , że małzonka zaczeła się dziwnie zachowywać. Potrafiła wyjsć z mieszkania na kilka dni wogóle nie interesując się dziećmi Mamy 3 dzieci w wieku 16 , 15 , 14. Doprowadziła wszystko do takiego stopnia ze musiałem wyprowadzic sie do rodziców . Wymyśla niesamowite historyjki. W postaci ze mnie sie boi . Nigdy przez cały okres naszego małżenstwa nie uderzyłem małżonki i ani razu nie dazylem do tego. Wielokrotnie probowalem porozmawiac- Bezskutecznie.

Witam, może być to oznaka jakiegoś zaburzenia stanu psychicznego, proszę zmotywować małżonkę do wizyty u lekarza psychiatry, doradzam, aby w tej sytuacji również Pan skonsultował się osobiście z psychologiem i porozmawiał opisując lepiej swoja sytuację. Pozdrawiam.

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem, podobne zaburzenia mogą być sygnałem poważniejszych zaburzeń ( w tym np. schizofrenia paranoidalna). Diagnostyka pozwoli podjac najlepsze działania w stronę zdrowia.