Co zrobić, jeśli mąż jest uzależniony od kontaktów z rodziną?

Witam jestesmy z mezem malzenstwem od 2006 roku mamy cudowne dzieci synka 7 i corke 4 lata. W tym momecie jest koniec kolorowej love story, moj maz jest uzalezniony od kontaktow ze swoja rodzina tj: rodzicami , bratem blizniakiem i dziadkami. My jestesmy na dalszym planie. Caly czas mowi ze nas kocha i na tym koniec. Nie ma czasu dla dzieci a o mnie juz nie wspomne. Jedynie mu sie przypomina ze ma zone jak ma ochote na sex. Mam dosc ale nie wiem co robic. Pomocy

Proszę Pani, To, o czym Pani pisze w zasadzie, choć w różnym natężeniu dotyczy każdej pary. Partnerzy mają przecież swoje rodziny pochodzenia. Związek z rodzicami należy do najbliższych relacji. Partnerzy stoją przed zadaniem wypracowania swojej więzi, a także akceptowania więzi z rodzicami. Droga do porozumienia nie biegnie poprzez atakowanie więzi z rodziną pochodzenia. Proszę spróbować otwartej komunikacji, w której wypowie Pani swój niepokój, i poinformuje Pani jak Pani przeżywa tę sytuację. Uda się wypracować dobrą relację, jeśli Państwo będą odpowiadać na swoje potrzeby.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry,

W związku z tym, że mąż nie widzi problemu, jak rozumiem, to zachęcam Panią na podjęcie decyzji na temat psychoterapii. To może pomóc spojrzeniu Pani na wasz związek z pewnej perspektywy i jak również swojemu udziałowi w tej sytuacji. Oczywiście w podjęciu tej decyzji najważniejszy jest Pani cel pracy. Serdecznie pozdrawiam,Dorota Szykulska-Paprocka