Co zrobić jeśli mąż mnie dręczy?

Witam, mój mąż jest wiecznie niezadowolony z tego co robię - mówi to nie tylko mi, ale też przy rodzinie i znajomych. Jeśli tylko coś jest nie po jego myśli albo powiem mu np, że coś zrobił źle wyzywa mnie od pomylonych i chorych psychicznie. Setki razy mi powtarza i ośmiesza mnie publicznie, że nie potrafię gotować, zająć się domem ani dzieckiem, a do pracy u niego w kilkuosobowej firmie się też nie nadaję. Tu dodam, że mam ok 13 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach specjalistycznych i imanagerskich w korporacjach a on twierdzi ze cudem tam pracowałam. Ostatnio wpadła na mnie pani w sklepie i mnie ochrzaniła jeszcze a mój mąż na cały sklep to skomentował, że to moja wina, bo stałam „na środku”. Wszystko co robię on krytykuje, uważa mnie za głupią w każdej dziedzinie.

Witam. Wskazane byłoby podjęcie psychoterapii, w której mogłaby się Pani zastanowić co powoduje, że w pewien sposób daje Pani przyzwolenie na takie zachowanie. Innym rozwiązaniem byłoby podjęcie psychoterapii par. Zarówno terapia indywidualna jak i par powinna odbyć się w dogmacie psychodynamicznym lub analitycznym, które pomogą Państwu zrozumieć co takiego dzieje się między wami. Warto również informować męża, o tym, że nie życzy Pani sobie takich komentarzy, oraz że są dla Pani raniące.

serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/