Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli nie mam ochoty wychodzić z koleżanką na dwór?

Koleżanka ma do mnie pretensje że nie wychodzę z nią na dwór/nie spędzam czasu. Ja po prostu wolę spędzać czas w domu,czytając książki itp. Nie chcę wychodzić z nią nigdzie... Co robić?
ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Jeżeli nie masz ochoty spędzać wolnego czasu z koleżanką na dworze, po prostu jej o tym powiedz, tylko w sposób delikatny, by nie poczuła się urażona, np. „Wiesz, wolałabym zostać w domu i poczytać książkę”. Możecie też ze sobą ustalić jakiś plan, np. że jednego dnia idziecie na dwór, do parku itp., a drugiego dnia robicie to, co Ty chcesz, czyli zostajecie w domu i czytacie książki, opowiadacie sobie, co przeczytałyście, gracie na komputerze itp. Warto też, byś zastanowiła się, dlaczego nie chcesz spotykać się z koleżanką w czasie wakacji. Masz teraz dużo wolnego czasu, możesz odpocząć, ładna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na powietrzu, a Ty piszesz, że nie chcesz nigdzie wychodzić z domu. Czy nie lubisz tej koleżanki, czy po prostu nie odczuwasz potrzeby spotykania się z kimkolwiek? Może warto byłoby porozmawiać na ten temat z rodzicami? Może masz jakiś problem, który wymaga rozwiązania? Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry,

Proszę słuchać siebie, a Koleżankę poinformować, na przykład, że nadal Ją lubisz i nic się nie zmieniło w Waszych relacjach (tylko jeśli tak naprawdę jest...) jednak teraz masz taki czas na czytanie książek.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy