Co zrobić, jeśli nie umiem czerpać radości z życia?

Witam.nie umiem czerpac radości z zycia.mialam chłopaka który nadużywal alkohol.znikal na kilka dni.zaszlam w ciążę.bylam źle traktowana psychicznie słaba płakałam kołyszac się w kacie. Urodziłam i odeszlam od niego.jestem teraz z dobrym chłopakiem ale nie potrafię się cieszyc.boje sie sama nie wiem czego.Gdy ur dziecko nie mogłam wychodzić x domu bez syna przez 3 lata.czulam się w klatce.Teraz czasem wyjdę sama ale cisgke się martwię czymś. Nie mam na nic ochoty.Wstaje rano bo musze.co zrobić ?

Witam Panią,
Trudność lub utrata zdolności do przeżywania radości czy przyjemności to anhedonia. Pisze też Pani o lęku i braku energii. Są to objawy, które sygnalizują, że może Pani potrzebować specjalistycznej pomocy. Ponieważ ten stan trwa już dość długo i znacznie wpływa na jakość Pani życia – utrudnia codzienne funkcjonowanie – warto możliwie szybko wybrać się na konsultacje do psychoterapeuty i lekarza psychiatry. Ważne jest ustalenie jakie są przyczyny Pani problemów i podjęcie stosownych działań. Takie osobiste wizyty mogą przynieść najlepsze rezultaty – otrzyma Pani wsparcie i stosowną pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Zachęcam do skorzystania z fachowej pomocy, gdyż stan w którym się Pani znajduje trwa od dłuższego czasu i znacznie obniża jakość życia. Lekarz psychiatra lub psychoterapeuta pomogą Pani w znalezieniu przyczyn takiego stanu. Odpowiednie wsparcie podczas indywidualnych spotkań, może przynieść szybką poprawę Pani samopoczucia.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

To ważne, że zaniepokoiła się Pani swoim stanem, chce Pani poprawić swój nastrój, poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości i znów cieszyć się życiem. To cenna umiejętność zadbania o siebie i poproszenia o wsparcie.
Proszę osobiście zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej itp. w swojej okolicy i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!