Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli osoba chora na depresję nie pozwala na rozwinięcie dalszego uczucia?

Co zrobić jeśli chora na depresję osoba uznaje, że nie chce swoją chorobą ranić tej drugiej osoby i nie pozwala na rozwinięcie dalszego uczucia? Dalej walczyć, być przy tej osobie pokazując, że chce się jej dobra będąc w każdej złej chwili przy jej boku czy poddać się?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam, Czy osoba chora na depresję poddaje się psychoterapii i / lub leczeniu farmakologicznego? Jeśli nie warto zachęcić tą osobę do zadbania o siebie i podjęcia leczenia. Nie wiem jaki jest dotykiem stopień Pani zażyłości z tą osobą więc trudno odpowiedzieć na zadane pytanie. Myślę że warto oferować wsparcie, z poszanowaniem własnych o tej osoby granic. Pozdrawiam

0

Wspierać, wspierać, wspierać. Osoby z depresją bardzo często chcą odepchnąć od siebie najbliższe osoby (często tłumacząc, że "to dla ich dobra", bo "nie chcą obciążać swoją chorobą" itd.). Swoimi działaniami w końcu doprowadzają do wyczerpania się limitu cierpliwości u tych bliskich i zostają ostatecznie sami (co utwierdza osobę z depresją o prawidłowości swojego negatywnego myślenia i tym, że "przecież wiedział, że jest do niczego i wszyscy go opuszczą"). Wsparcie jest tu niezmiernie ważne. I duża doza cierpliwości. Namawiaj jak możesz ów osobę do podjęcia psychoterapii, która pomoże mu/jej przepracować swoje problemy i uwolnić się od negatywnego myślenia, obniżonego nastroju i wszechogarniającego braku chęci i energii. Powodzenia!

0

witam, wspierać, ale również motywować do leczenia się. W tym procesie trwania obok, trzeba uważać na swoje samopoczucie, aby nastrój osoby cierpiącej nie udzielił się również Pani. Jest Pani osobą bardzo młodą. Warto poszukać pomocy u specjalisty psycholog/ pedagog szkolny, aby on pomógł Pani wyznaczyć zakres pomocy i rodzaj ( zwłaszcza jeśli osoba cierpiąca mówi o samobójstwie). pozdrawiam

0

Proponuję towarzyszyć i wspierać, ale jednocześnie pamiętać, że do miłości nie da się kogoś zmusić. Pomocna w takim przypadku mogłaby także być psychoterapia poznawczo-behawioralna, gdyż oferuje ona metody pracy ze zniekształconymi przekonaniami jak np. "ranię sobą innych".

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety