Co zrobić, jeśli temperatura u 6-miesięcznego dziecka będzie się utrzymywać?

moje dziecko ma tydzień 6 miesięcy i ma gorączke powyżej 38 i 39 wacha sie ma zimne rączki nóżki dziś już to trzeci dzień ma gorączke w nocy dałam mu czopek i zimny okład bbyć może to ząbkowanie bo od tego czasu co ma gorączke cały czas bawi się językiem .co robić jak temperatura nie zejdzie i będzie się utrzymywać

Lek. Tomasz Budlewski

Ząbkowanie może powodowac stan podgorączkowy ale wówczas temperatura nie przekracza 38 stopni. Wyższa temperatura wskazuje na inna przyczynę, prawdopodobnie to infekcja. Proszę podać dziecku Panadol w syropie doustnie (w dawce wg ulotki) w razie gorączki i udać się do pediatry!