Co zrobić, jeśli wszystko mnie denerwuje?

Ostatnio wszystko mnie denerwuje i ze wszystkimi się kłócę, co mam robić ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
A czy zastanawiałaś się co może być przyczyną Twojego rozdrażnienia? Czy masz problemy, z którymi sobie nie radzisz?
Aby pozbyć się tego uczucia najlepiej byłoby poznać jego przyczyny, jednak spróbuj na początek ograniczać napięcie nerwowe. W tym celu wypróbuj różne ćwiczenia relaksacyjne (znajdziesz je pod poniższym linkiem: Metody na stres). Możesz także zredukować napięcie poprzez aktywność fizyczną.
Pozdrawiam

Witam serdecznie Trudno jest jednoznacznie odpowiedziec na tak zadane pytanie. Mozna tutaj postawic wiele hipotez, dotyczacych przyczyn takiego stanu rzeczy. W kolejnosci, po poznaniu przyczyn mozna przy checi i zgodzie podjac srodki zaradcze. Nalezaloby w pierwszej kolejnosci dookreslic pojecia: wszystko i wszyscy. Pozniej okreslic poziom zdenerwowania i ewentualne, towarzyszace zdenerwowaniu symptomy somatyczne (czyli tzw."sygnaly z ciala"). Wazne jest tez, czy w ostatnim czasie nie nastapily zmiany, ktore moglyby ten stan spowodowac lub czy nie wydarzylo sie cos co oslabilo nasz system odpornosciowy i pojawily sie wspomniane reakcje. Ja rowniez w prypadku takich zgloszen od Pacjentow, sugeruje, jesli nie mieli w okresie osatniego roku, wykonanie podstawowych badan laboratoryjnych. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Ilona Cizewska