Co zrobić jeśli zapomniałam po 7-dniowej przerwie wziąć kolejną tabletkę?

Witam, mam pytanie. Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek o tych samych porach, kiedy skończyła mi się paczka powinnam zrobić 7-dniową przerwę, tylko problem jest taki, iż ja zrobiłam 10-dniową przerwę i zaczęłam kolejną paczkę tabletek. W ciągu tych 10 dni zabezpieczaliśmy się. Jednak sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, że wzięłam po 10-dniowej przerwie tabletkę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
postąpiliście bardzo dobrze, jeżeli w czasie kiedy powinnaś przyjmować zgodnie z zaleceniami tabletki (po 7-dniowej przerwie) stosowaliście dodatkowe zabezpieczenie. Należy stosować jeszcze przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie, jeżeli tabletki zaczęłaś brać po 10-dniowej przerwie.

Należy unikać przedłużania czasu nie brania aktywnych tabletek. Skuteczność doustnej antykoncepcji zależy od jej regularnego przyjmowania.
Pozdrawiam!