Co zrobić, jeśli zapomniało się przyjąć tabletkę w pierwszym tygodniu?

Po siedmiodniowej przerwie pierwszą tabletkę wzięłam 27 godzin później, z tym że zapomniałam przyjąć 2 naraz (czyli jednej pominiętej i drugiej właściwej), wzięłam jednk. Co w takim przypadku zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tę pominiętą tabletkę należy zażyć, jak najszybciej się da. Tak zazwyczaj podają producenci pigułek. Więc właściwie może ją Pani zażyć także teraz. Jednak niestety nie zmieni to faktu, że nie zażyła Pani pigułki z pierwszego tygodnia o czasie, co może być przyczyną niechcianej ciąży związanej ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę (proszę przeczytać ulotkę swoich tabletek). Po zakończeniu opakowania, a przed rozpoczęciem nowego, należy wykluczyć obecność ciąży. Ponadto w takiej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (kondom) przez 7 kolejnych dni po pomyłce.

Pozdrawiam!