Co zrobić, kiedy dziecko je tylko słodycze?

Witam jestem mamą 11 letniej córki Julii i mam problem bo ona mało je tylko jadłaby słodycze proszę poradzić co mam zrobić

Witam
Smak słodki jest najbardziej ulubionym smakiem zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Niestety jeśli chodzi o rafinowany biały cukier należy on do produktów, które są bardzo szkodliwe dla organizmu zwłaszcza dzieci. Okrada organizm z witamin i minerałów, obniża odporność, sprzyja nadpobudliwości, kłopotom z koncentracją, zakażeniom grzybiczym i pasożytniczym, a także stanom zapalnym
i nadwadze.
Co zrobić w opisanej sytuacji? polecam sięgnięcie po zdrowe zamienniki czyli słodycze i desery, które będą tak samo słodkie ale zdrowe i mniej kaloryczne. Inspiracje oraz rzetelne informacje na ten temat znajdzie Pani m.in. w mojej najnowszej książce DIETA, KTÓRA ŻYWI I LECZY której lekturę gorąco polecam. Zamówienia można dokonać emailowo lub telefonicznie poprzez stronę www.dieta.eko.org.pl

Trzeba pracować nad nawykami żywieniowymi córki. Dzieci wzorują się na rodzicach i najbliższym otoczeniu. Proszę zacząć od wspólnego sporządzania i spożywania wartościowych posiłków, aby te czynności kojarzyły się córce przyjemnie, z fajnie spędzonym czasem.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Dzieci uczą się od najmłodszych lat sposobu żywienia, jako dietę uzupełniająca nie powinno się wprowadzać jako pierwszych owoców, czy słodkich przekąsek, aby dziecko nie przyzwyczaiło się do smaku słodkiego. W momencie, w którym dziecko już odmawia jedzenia innych pokarmów niż słodyczy, warto pracować nad nawykami żywieniowymi. Można wypróbować wspólne przygotowywanie posiłków. Spożywanie tych samych posiłków wraz z dzieckiem również powinno pozytywnie wpłynąć na poszerzenie gamy produktów, które chce jeść. Można spróbować wprowadzić do diety przepisy na zdrowe słodycze, np. sorbety owocowe wykonane samodzielnie w domu. Proszę starać się dopasować ilość posiłków do potrzeb dziecka - czasem po prostu nie zdąży zgłodnieć. Proszę pytać na co ma ochotę, jeśli nie chce zjeść marchewki – zaproponować inne warzywo. Posiłki można komponować w ciekawy sposób, podawać je kolorowo, tworzyć ciekawe kompozycje (np. w kształcie twarzy). Nie warto przemycać nielubianych produktów w tych, które dziecko uwielbia – może zmienić nastawienie do tych lubianych. Nigdy nie należy zmuszać dziecka do jedzenia - jeśli posiłki będą mu się kojarzyły ze stresem, zawsze będzie odmawiać posiłku.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Twoje dziecko nie chce jeść?!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/twoje-dziecko-nie-chce-jesc.html?c=9