Co zrobić, kiedy odrzuca się wszystkie szanse na związek?

Co zrobić kiedy odrzuca się wszystkie szanse na związek, nawet kiedy sama wcześniej bardzo chciałam? Czy to może być spowodowane jakimś lękiem bliskości, bo na bliskość mężczyzny któremu się podobam reaguję tylko lękiem i odrzuceniem. Czy może mieć na to wpływ ciągle wymyślanie sobie różnych sytuacji, idealizowanie sytuacji z życia?

Proszę Pani,

Problem z tworzeniem bliskiego związku może wynikać z bardzo różnych powodów. Na przykład z jednoczesnego pragnienia bliskości i lęku przed bliskością. Możliwe jest także rozdwojenie relacji z mężczyzną na opiekuńczą - ale przy tym nie pociągającą seksualnie, i zagrażającą brutalną ale fascynującą seksualnie. Jeśli uważałaby Pani, że jakość Pani życia cierpi, to można polecić konsultację z psychologiem. Godna polecenia jest terapia, która zawsze poprawia funkcjonowanie.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski