Co zrobić, kiedy zsunęła się prezerwatywa i została w pochwie?

Witam, podczas wczorajszego stosunku z dziewczyną zsunęła nam się gumka czego nie poczułem, doszło do wytrysku. Nie jestem pewien czy był w gumce czy nie. Ale gdy dziewczyna zeszła ze mnie poczułem że nie mam gumki na sobie ;/ Ona poszła się załatwić i wycierając sobie pochwę wyczuła, że ma gumkę w środku ;/ Szybko napuściła wody do wanny, płynem do kąpieli i umyła sobie tam w środku lecz nie wiem czy nie ma teraz ryzyka ciąży? Czy musi brać tabletki "po"? Pomocy, proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Trudno określić czy była  możliwość przeniesienia spermy do dróg rodnych partnerki. Ale należy się liczyć z taką ewentualnością. Fakt kąpieli nie zmniejsza ryzyka zajścia w ciążę. To ryzyko zależy również od tego, który był to dzień cyklu.

Do rozważenia jest antykoncepcja postkoitalna. Aby ją otrzymać konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam