Co zrobić? Mam nadwagę!

Witam. Mam mały problem, a tak na prawdę duży. Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i 74 kg wagi ; / Bardzo się tego wstydzę. Jestem w klasie sportowej i codziennie mam 1,3 h wf. Gram w siatkówkę i jestem bardzo aktywna fizycznie. Tylko nie mogę zrzucić mojej wagi. Doprowadziłam do stanu, że ważyłam 68 kg i miałam 168 cm wzrostu, ale teraz urosłam i dużo przytyłam . ; / Proszę o jakąś skuteczną dietę. Moją wymarzoną wagą jest 63 kg. Z góry dziękuję.

Witam.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, to pozwoli Ci szybciej i skutecznej zrzucić zbędne kilogramy i zachować zdrowie na dłużej. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, jednak biorąc pod uwagę Twoją aktywność fizyczną niekoniecznie masz problemem z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Powinnaś bowiem wiedzieć, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. W tym wypadku dobrze jest udać się do poradni dietetycznej po to, aby sprawdzić skład ciała. Wtedy będziesz wiedziała na pewno, czy masz faktycznie nadwagę czy też nie.

Mimo to możesz popełniać wiele błędów żywieniowych, przez które nie tak trudno jest Ci uzyskać pożądana masę ciała. Dlatego powinnaś zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i powoli wyeliminować swoje błędy na stałe http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.