Co zrobić po korekcie uszu?

30 stycznia miałam wykonaną korektę uszu. Założone szwy na rany są "rozpuszczalne", tyle że minęły już ponad dwa miesiące a one dalej są twarde i nie zmieniają się. Zaczęły już schodzić strupki, przy myciu włosów zaczęły wychodzić, a razem z nimi szwy, teraz sterczą a na nich wiszą strupy, nie ukrywam że jest to po prostu denerwujące i martwię się, bo nie wiem co teraz zrobić. Zabieg miałam wykonywany 3h godziny drogi od mojego domu, dlatego nie mogę podjechać do mojego chirurga. Co mam zrobić, zostawić to i się denerwować czy uciąć? Nie chcę żebym przy czesaniu włosów zrobiła sobie krzywdę i pociągnęła za szwy.

Na pewno trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga. Jeśli nie może Pani spotkać się z chirurgiem, który Panią operował to należy skonsultować się w tej sytuacji z innym chirurgiem ogólnym, który zapewne sam skróci szwy. Proszę nie robić tego samodzielnie.