Co zrobić po pominięciu kilku tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! W 2. tygodniu przyjmowania tabletek zapomniałam o trzech pigułkach i zastanawiam się, czy powinnam dokończyć przyjmowanie tabletek? Czy przez ten cały czas aż do rozpoczęcia nowego opakowania nie będę chroniona przed ciążą? Czy też lepiej zrobić 7-dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie? Jeżeli tak zrobię, to czy będę chroniona przed ciążą od razu czy przy nowym opakowaniu przez 7 dni powinnam używać dodatkowych środków antykoncepcyjnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie przyjęła Pani 3 tabletek pod rząd, to proponuję zrobić 7-dniową przewę (licząc od pierwszej zapomnianej tabletki!). Powinna Pani w tej sytuacji cały czas być chroniona.

Jeśli tabletki przyjmowała Pani "w kratkę", to proponuję dokończyć opakowanie, stosując dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.