Co zrobić po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Obecnie biorę drugie opakowanie tabletek. W poniedziałek zapomniałam wziąć tabletki wzięłam ją z 14 godzinnym opóźnieniem, następnego dnia rano. Później brałam już regularnie. W niedzielę wieczorem doszło do stosunku między mną a moim chłopakiem. Czy mogę być w ciąży? Co zrobić żeby nie być w ciąży? Koleżanka powiedziała mi żebym zaczęła kolejne opakowanie bez przerwy na okres. Czy to pomoże?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

postępowanie jest uzależnione od tego w którym tygodniu brania tabletek zapomniałaś przyjąć tabletkę. Jeżeli miało to miejsce w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek, należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę oraz następną o stałej porze oraz kontynuować przyjmowanie kolejnego opakowania bez zastosowania przerwy.

Pozdrawiam!