Co zrobić po zażyciu cytrynianu potasu?

Witam, wczoraj wsypałem sobie do buzi cytrynian potasu i popiłem zamiast wsypać do szklanki, i dosłownie czułem jak by mi wypaliło dziurę w przełyku, przez 15 min myślałem że dosłownie zejdę za chwile, a od tamtego czasu cały czas cos mnie kuje w prawej stronie klatki piersiowej, jak przełykam ślinę jak by tam był gwóźdź!! I nie mogę oddychać, cała noc przez to właściwie niespalem. Na sor nie dam rady sam podejść, Wiec czy dzwonić po karetkę? Potraktują to poważnie?? Mam 20 lat.

Nie sądzę aby zmiana dawkowania, to znaczy połknięcie nierozpuszczonego proszku mogło spowodować jakieś problemy poza podraznieniem gardła- to odczuwa Pan przy przełykaniu śliny. Preparaty medyczne poza substancją czynną, to znaczy cytrynianem potasu zawierają jeszcze dużo innych skladników zatem środek właściwy jest także w formie sproszkowanej "rozcieńczony".