Co zrobić po zażyciu podwójnej dawki Klabaxu?

Podwójna dawka antybiotyku Klabax Witam. Wykryto u mnie bakterie H. pylori. Dostalam metronidazol i Klabax. Przez przypadek zażyłam podwójną dawkę leku Klabax. 500mg o godzinie 20 i ponownie 500mg koło godziny 24. W zaleceniach lekarza jest 500mg co 12 godzin. Jest to mój pierwszy dzień antybiotykoterapii. Niestety nie mogę wywołać wymiotów żeby pozbyć się tabletki. Czy coś mi grozi, czy muszę się zgłosić natychmiast na oddział ratunkowy wg ulotki?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma pani upośledzonej funkcji nerek to taka dawka nie powinna pani istotnie zaszkodzić. Jednak w razie wystąpienia dolegliwości najlepiej udać się do lekarza.