Co zrobić przy miłości bez odwzajemnienia?

Jestem zakochana w chłopaku ode mnie 2 lata starszym... ja sama mam 14 lat... Nie wiem, co mam zrobić, ponieważ czasem mi nie odpisuje na SMS-y, a mojej koleżance napisał, że ma dziewczynę i świetnie mu się z nią chodzi... i nie chodziłby ze mną... jednak w szkole jest wszystko OK... uśmiecha się do mnie i takie tam... nie wiem, co mam mu powiedzieć, żeby zrozumiał, że ja się w nim bujam... w ogóle nie wiem, co mam zrobić... często przez to płaczę! Liczę na poradę >>>:) Pozdrawiam

14 LAT ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
w obecnej sytuacji niewiele możesz zrobić, jeśli Twój kolega ma dziewczynę i jest z nią szczęśliwy, Twoje wyznanie uczuć najprawdopodobniej nic nie zmieni.
To, że kolega się do Ciebie uśmiecha, nie musi oznaczać, że mu się podobasz i chce się z Tobą spotykać. Miłe gesty, które okazujemy innym mogą być oznaką sympatii, tego, że po prostu Cię lubi. Niekoniecznie dawanie mu do zrozumienia, że Ci się podoba będzie na miejscu. Dlatego proponuję Ci, żebyś spróbowała przestać o nim myśleć. Zajmij się czymś, co lubisz robić, spotykaj się z koleżankami – postaraj się odciągnąć swoją uwagę od chłopaka. Rozumiem, że jest Ci przykro z tego powodu, ale takie sytuacje zdarzają się w życiu i warto już teraz nauczyć się radzenia sobie z nimi.
Pozdrawiam ciepło!