Co zrobić przy podejrzeniu powiększenia węzłów chłonnych?

Witam, Przy podejrzeniu powiększenia węzłów chłonnych (m.in odczuwalnych w pachwinie) gdzie należy się udać, do jakiego specjalisty?? Czy od razu iść na USG węzłów czy najpierw do lekarza internisty, a może do ginekologa, który zrobi USG dopochwowe i zobaczy stan pachwin?

Dzień dobry,

W przypadku zgłaszanych przez Panią dolegliwości najlepszym torem postępowania będzie wykonanie podstawowych badań, takich jak morfologia z ręcznym rozmazem oraz CRP oraz zgłoszenie się do lekarza, który zbada węzły chłonne palpacyjnie i będzie miła możliwość oceny ich w usg. Nie wykluczone, że na podstawie badania i wywiadu lekarz zleci Pani dodatkowe badania lub od razu zaproponuje leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych