Co zrobić przy spadkach ciśnienia?

Mam prośbę....Pisałam już do Państwa w sprawie nadciśnienia...Jeatem po wizycie kardiologicznej...Od listopada biorę lek prestarium rano 5mg a wieczorem 1/2 tego samego leku....W godzinach największego działania leku ciśnienie spada mi na 11/65 a puls ponad 80....Trwa to do godzin popołudniowych.Kardiolog zmniejszył mi dakę poranna na 1/2 leku.....Ale nic to nie zmieniło...Już miałąm podawane różne leki i działo się tak samo.Ostatni lek przed prestarium to Karbis,ale też złe dziłanie.Dziękuję

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Proszę nadal zgłaszać się do kardiologa - dobranie włąściwych leków jest kluczowe. Niemniej warto na problem spojrzeć nieco szerzej i poszukać przyczyny niekoniecznie w działaniach leków. Wykonać należy badanie krwi z profilem lipidowym , poziom glukozy na czczo, próby wątrobowe. Z wynikami udac się do lekarza na konsultację.
pozdrawiam