Co zrobić w przypadku biegunek podczas stosowania Asertinu?

ASERTIN 50 - biegunka, luźne stolce Biorę asertin w dawce 50mg od miesiąca na mocne zaburzenia depresyjno-lękowe - działa fantastycznie już prawie o pierwszego dnia. jedynym problemem są luźne stolce, biegunki - obawiam się wychodzić na spacer, do kina itp. przelewa mi się masakrycznie w brzuchu, pasaż jelitowy jest naprawdę szybki. Czy przy dłuższym stosowaniu asertinu to mija lub czy można temu jakoś zaradzić nie zmieniając leku.

Dzień dobry,
Biegunki podczas przyjmowania Asertinu (nazwa chemiczna: sertralina ) najczęściej występują w początkowym okresie leczenia i zwykle samoistnie mijają. Jednak gdy nie ustępują i są kłopotliwe (a tak wynika z Pani opisu), wskazane jest omówienie problemu z lekarzem prowadzącym. W takiej sytuacji trzeba się zastanowić na ile opisywane objawy mają charakter somatyzacyjny (to znaczy - są "cielesną" ekspresją lękowości), a na ile są jednak efektem działania Asertinu. W tym drugim przypadku - o ile opisywany objaw nie ustępuje - można rozważyć zamianę leku na inny lub dodanie substancji niwelującej opisywane przez Panią skutki farmakoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Paweł Brudkiewicz