Co zrobić w przypadku biegunki, bólu brzucha oraz ogólnego osłabienia organizmu?

Witam, zadaje to pytanie tutaj poniewaz przebywam w Wietnamie i nie mam szansy udac sie do lekarza w ciagu 2 tyg. Od 4 dni mam silne bole brzucha(zwykle bardzo krotkie napady skurcze, na srodku) , biegunkę(uspokaja sie i wraca), oraz ogolne oslabienie organiznu (zaczelo sie przed biegunka, po 2 dniach sie poprawilo, ale reszta obiawow nie). Jesli chodzi o zatrucie(jedzenie uliczne itd) to kazdy posilek jemy na pol z dziewczyna, ktora czuje sie dobrze. Jedynym odstepstwem byl koktail z mango. Owoc mogl lezec bardzo dlugo w lodowce, ktora jak potem zobaczylem byla bardzo mocno oszroniona. Idac tym tropem sprawdzilem objawy zatrucia plesnia i wydaja mi sie zbiezne. Nie jestem jednak lekarzem, wiec pytam o rade. Dotychczas bralem niforuksazyd(nie pomagal w ogole) i nieduze ilosci wegla aktywnego. Czy powinienem tez unikac konkretnej diety(przestalem jesc owoce)? Czy powinienem jedbak poszukac lekarza? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

przede wszystkim powinien Pan zadbać o odpowiedni bilans płynowy oraz powinien Pan uzupełniać elektrolity. Jeśli w ciągu kilku dni dolegliwości nie miną, to powinien Pan jednak skontaktować się z lekarzem.