Co zrobić w przypadku braku apetytu u 3-latka?

Witam. Mam 3 letniego syna. Od zawsze bardzo malo jadl. Jedynie jak go karmilam to niekiedy udalo mi sie mu więcej przemycic. Ale odkad juz sam.je nie jest to takie proste. Przy sniadaniu zje mala kromke chleba przez godzine, obiad niekiedy zje a niekiedy wcale, a kolacje to tak samo, niekiedy od taty z talerza cos zje a niekiedy wogole. Nie wiem juz co robic. Nic na niego nie dziala. Ani urozmaicone jedzenie, ani tworzenie roznych rzeczy z jedzenia, nic. Syn nie przepada za slodkim, na obiad nigdy nie moze byc nic slodkiego bo nawet na to nie spojrzy. Wazy 14,2 kg. Martwie sie ze bedzie niedozywiony. Nie wiemco robic.

Witam,
Waga dziecka jest trochę za niska. Jednak aby ocenić to bardziej szczegółowo należałoby ocenić też rozwój dziecka pod względem wzrostu. Jeśli również jest on trochę niższy niż wzrost rówieśników a dodatkowo jeśli wyniki badań są prawidłowe to nie ma Pani powodów do obaw. Czy próbowała Pani wspólnego gotowania z dzieckiem? Proszę pomyśleć czy nie ma potrawy, którą dziecko lubi. Wtedy te ulubione posiłki można "zagęszczać odżywczo" żeby dostarczały więcej wartości odżywczych.
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska
Dietetyk Gryfice