Co zrobić w przypadku braku różnicy wizualnej przy spadku wagi o 7 kg?

Mam 18 lat, 160cm wzrostu i obecnie ważę 56kg, od ponad roku jestem na ciągłej „diecie”. Na początku tej całej diety ważyłam 63kg. Raz odżywiałam się myśle ze zdrowo i prawidłowo ale brak szybkich efektów wywołał u mnie zaburzenia i schodzilam nawet do 1000kcal, później znowu zapychałam się słodyczami i tak w kółko. Obecnie jem niektóre posiłki zdrowo, niektóre nie i tak to się ciągnie. Mimo schudnięcia tych 7kg nie widze po sobie mega różnicy. Do tego wszystkiego doszło brak miesiączki od ponad miesiąca. Co mam zrobic?

Witam serdecznie,

z tego co widzę strasznie "maltretuje" Pani swój organizm. W ten sposób zwalnia Pani i rozregulowuje metabolizm. Raz się Pani głodzi, innym razem zjada niezdrowe produkty. Wciąż jest Pani na diecie i wciąż o tym Pani myśli. A nie lepiej na stałe wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe? Dieta wcale nie musi być męczarnią, być niesmaczna i czasochłonna.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk