Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić w przypadku braku różnicy wizualnej przy spadku wagi o 7 kg?

Mam 18 lat, 160cm wzrostu i obecnie ważę 56kg, od ponad roku jestem na ciągłej „diecie”. Na początku tej całej diety ważyłam 63kg. Raz odżywiałam się myśle ze zdrowo i prawidłowo ale brak szybkich efektów wywołał u mnie zaburzenia i schodzilam nawet do 1000kcal, później znowu zapychałam się słodyczami i tak w kółko. Obecnie jem niektóre posiłki zdrowo, niektóre nie i tak to się ciągnie. Mimo schudnięcia tych 7kg nie widze po sobie mega różnicy. Do tego wszystkiego doszło brak miesiączki od ponad miesiąca. Co mam zrobic?
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Witam serdecznie,

z tego co widzę strasznie "maltretuje" Pani swój organizm. W ten sposób zwalnia Pani i rozregulowuje metabolizm. Raz się Pani głodzi, innym razem zjada niezdrowe produkty. Wciąż jest Pani na diecie i wciąż o tym Pani myśli. A nie lepiej na stałe wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe? Dieta wcale nie musi być męczarnią, być niesmaczna i czasochłonna.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy