Co zrobić w przypadku czasowej niedostępności tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Od 2 lat stosuję tableki antykoncepcyjne. Aktualnie jestem pod koniec 2 tygodnia przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania. Dzisiaj wyjechałam na dość nieoczekiwany wyjazd i, po raz pierwszy od rozpoczęcia mojej „przygody” z tabletkami, zapomniałam je zabrać ze sobą...Oznacza to, iż nie będę miała do nich dostępu przez kolejne 6 dni. Ryzyko zajścia w ciąże jest zerowe. Moje pytanie jest inne - Co w tej sytuacji powinnam zrobić po powrocie? Czy mogę dokończyć rozpoczęte opakowanie pomijając „zapomniane” tabletki?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani potraktować dni wyjazdu jako 7 dniową przerwę, a po tym czasie rozpocząć nowe opakowanie.