Co zrobić w przypadku duszności na tle nerwowym?

Witam, mam ogromny problem z dusznościami prawdopodobnie na tle nerwowym. Kiedy sie przestrasze, nie ważne czym następuje takie przytkanie, wyobraźcie sobie reakcje jak ktoś kogoś przestraszy, jest takie nagłe wezbranie powietrza i wtedy mnie przytyka, zaczynają sie duszności, robi mi sie słabo, nie moge wuregulować oddechu. No i okropna gula w gardle. Do kogo mam sie udać, aby mi pomógł?

Witam Panią,
Jeżeli ucisk w gardle, duszności i pozostałe objawy pojawiają się
pod wpływem lęku lub stresu, to znaczy, że Pani problem
jest natury psychologicznej.
Możliwe, że przyczyną jest brak snu, przeżywane emocje,
stres czy przemęczenie.
Tego typu objawy mogą też towarzyszyć zaburzeniom
nerwicowym, stanom lękowym, czasami depresji.
Opisane przez Panią objawy raczej wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
uczucie uciskającej guli w gardle bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl