Co zrobić w przypadku, gdy lek na depresję powoduje nadmierną potliwość?

Dzień dobry. Bardzo proszę TYLKO i wyłącznie o wypowiedź lekarza psychiatry. Biorę od kilku dni 10mg seronilu raz dziennie z powodu depresji- skutek uboczny który wystąpił już po pierwszej tabletce to niesamowita potliwość, pocę się tak strasznie że codziennie muszę po kilka razy zmieniać bieliznę, koszulki i kąpać się. Czy to przejdzie? dziękuję i pozdrawiam.

Szanowny Panie.
Wzmożona potliwość po lekach z grupy SSRI, czyli m.in. Seronilu (fluoksetynie) to częsty objaw, który mija. Jeśli opisywana intensywna potliwość istotnie nie zmniejszy się do 2 tygodni to proponuję pilny kontakt z lekarzem prowadzącym