Co zrobić w przypadku gdy występuje ból za uchem i na szyi?

Co jakiś czas dopadają mnie podobne bóle w dwóch miejscach. Jeden od razu za płatkiem ucha, drugi na szyi pod tym miejsce, oba z prawej strony. Wydaje mi się, że to w żyle, jest to przenikliwy, pulsujący ból na który pomaga ucisk, bez tego jest nie do zniesienia. Jak już wystąpi to utrzymuje się przez krótki czas i kilkukrotnie nawraca. Czy jest czy się martwić, czy gdzieś z tym iść, coś zrobić i co to może oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. być może warto będzie wykonać usg powyższej okolicy.