Co zrobić w przypadku gorączki u dziecka po użądleniu osy?

Witam, Wczoraj mojego synka 1,5roku użądliła pszczoła w ucho, bolałao go, miał zaczerwienie i opuchnięte ucho, ale jak wyciągliśmy żądło od razu po ukąszeniu i posmarowałam altacetem to obrzęk znikł w ciągu niecałej godziny. W nocy natomiast dostał gorączki, po podaniu ibufenu ustąpiła, ale w okolicy godziny 10:00 znowu się pojawiła 39,4. Iść do lekarza czy jeszcze go obserwować?

Tak wysoka gorączka nie ma raczej związku z odczynem alergicznym po użądleniu, ale na wszelki wypadek radziłabym aby dziecko obejrzał pediatra. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.