Co zrobić w przypadku krwawienia z żylaka odbytu?

Krwawienie z żylaka odbytu - jak powinno się postępować? Krwawi mi już od jakiś 14 godzin i nie wiem, co robić. Czy tak wygląda usuwanie się krwi bo jest jej za dużo czy może to jest problem, który trzeba zlikwidować? To jest mój pierwszy żylak. Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Intensywne krwawienie z żylaków odbytu może wymagać zaopatrzenia chirurgicznego. Jeśli krwawienie jest duże sugeruję pilnie skontaktować się z chirurgiem ogólnym lub udać się na SOR.