Co zrobić w przypadku obniżonego libido i zaburzeń erekcji?

Dzień dobry, mam 21 lat i od dłuższego czasu wydaje mi się, że mogę mieć problem z libido oraz z erekcją. Zaczynając od początku, jako nastolatek masturbowałem się dużo, za dużo (w szczytowych okresach nawet 2 razy dziennie). Stopniowo to ograniczałem i ustabilizowałem się na około 2 razach tygodniowo, ale chyba raczej z przyzwyczajenia niż faktycznej potrzeby. Od około 18 roku życia zauważyłem, że nie osiągam tak pełnej erekcji jak wcześniej i czuję, że penis mógłby być trochę twardszy. Same orgazmy też nie dostarczają takich doznań jak kiedyś (zazwyczaj). Poranne lub spontaniczne erekcje zanikły i występują bardzo rzadko. Z drugiej strony, dostaję erekcji przy kontaktach z dziewczyną, nawet przy krótkim przytulaniu. Gdy np. leżymy dłużej przy sobie, pieszcząc się i miziając, bez uprawiania stosunku, erekcja i podniecenie utrzymują się praktycznie przez cały czas. Bywało, że po takich sytuacjach bolały mnie jądra (przeczytałem, że to normalne kiedy nie rozładuje się „nagromadzonego” napięcia seksualnego). Dodam, że nigdy nie uprawiałem stosunku, a z dziewczyną nie jesteśmy razem z powodu odległości. Generalnie, czuję, że moje libido jest niskie i trudno mi się podniecić nawet wtedy kiedy chcę. Zastanawia mnie czy to mogą być jakieś chorobliwe objawy, czy to wszystko siedzi w mojej psychice i mogę poprawić swoją sytuację poprzez zmianę myślenia. Dziękuję za odpowiedź z góry

Najlepiej konsultować się w takiej sytuacji bezpośrednio z seksuologiem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.