Co zrobić w przypadku ograniczonego ruchu palca po stłuczeniu?

Witam, Uderzyłam dość mocno V palcem lewej ręki.Od razu spuchl i miałam ograniczenie ruszania palca bo pojawiał się silny ból.Pojechałam na pogotowie,po RTG ratownik medyczny(który mnie na pogotowiu przyjmowal) stwierdził że mam palec stluczony i na 10 dni założył szynę aluminiowa i zawinąl w bandaż.Za 10 dni mam przyjść do kontroli,ale jak od czasu do czasu ściągam szynę to dalej nie mogę palcem ruszyć a opuchlizna zeszła.Co jeśli po tych 10dniach w szynie dalej nie będę mogła zginać palcem?W jakim celu została ta szyna założona? Dziękuje

Lek. Wojciech Zygmunt

Szyna jest założona w celu stabilizacji, więc po to aby palcem właśnie nie ruszać. Za 10 dni przyjdzie pani na kontrolę i wszystko powinno się wyjaśnić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.