Co zrobić w przypadku otyłości u dziecka?

Witam. Mój syn ma 7lat waży 41kg przy wzroście 128cm. Jest otyły co mnie bardzo dziwi bo jest żywym dzieckiem uwielbia jeździć na rowerze dużo biega, w roku szkolnym chodził nawet na zajęcia z piłki nożnej a mimo to waga zamiast spadać- rośnie. Co robić? Jemy 5 posiłków dziennie w odstępach ok 3-4h. Słodycze lubimy ale nie jemy ich na tyle dużo żeby to była przyczyna Jego tycia (mam jeszcze dwoje dzieci które są szczuplutkie). Nie wiem co może być przyczyną jego otyłości proszę o pomoc:(

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odpowiedzieć na Pani pytanie bez osobistego kontaktu, także - i przede wszystkim - osobistego kontaktu z synem. Należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem, przeprowadzić badania diagnostyczne i bardziej szczegółową analizę diety, stylu życia itp.

Pozdrawiam!