Co zrobić w przypadku pękających hemoroidów?

Prawie 3 miesiące temu urodziłam synka. I nie dawno pojawił mi się problem z pekajacymi hemoroidami który trwał z 3 dni (po pierwszym synku też tak miałam) i przeszło tzn jelita trochę czuje. Karmie piersią i biorę tabletki antykoncepcyjne jedno składnikowe a dziś wychodząc z kąpieli na ręczniku zauważyłam świeża krew a troche mnie kuje w bokach od paru dni jak nie w jednym to w drugim. To może być miesiączka czy raczej coś innego skoro karmie i tabletki? . Lekarz najbliższy w sobotę.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest poszerzenie wywiadu i badanie fizykalne. Najlepiej jeśli uda się pani do chirurga ogólnego, który postawi odpowiednią diagnozę (lub poszerzy diagnostykę) i zaproponuje leczenie. Niewielkiego stopnia żylaki odbytu można leczyć zachowawczo, a w przypadku zaawansowanej choroby istnieją dość skuteczne metody leczenia zabiegowego/chirurgicznego.