Co zrobić w przypadku powiększonego węzła chłonnego szyjnego?

Witam, od jakichś trzech lat mam problem z lewym, szyjnym węzłem chłonnym. Otóż jest on o wiele większy od prawego. Nie wiem jak to opisać, ale jest jakby obrośnięty jakąś dziwną tkanką, którą bardzo dobrze czuć przy dotykaniu węzła, im wyżej tym tkanka jest grubsza i na samej górze ma ona grubość ok. 5 centymetrów. Lekarz w przychodni powiedział, że to przez infekcję gardła, którą wtedy przechodziłam, jednak to coś nie zeszło mi od trzech lat, a chyba nie mogę być non stop chora. Dodam jeszcze, że ta 'narośl’ czasem mnie boli, zwłaszcza przy dotykaniu. Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź, co to może być lub chociaż poradę do jakiego lekarza powinnam się udać, ponieważ nie mam bladego pojęcia. Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu wykonałbym USG szyi i jej węzłów chłonnych oraz badania laboratoryjne: morfologię krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP. Faktycznie najczęściej węzły chłonne w tych okolicach są powiększone w wyniku infekcji. Ze względu jednak na długo utrzymujący się stan warto nieco rozszerzyć zakres badań.