Co zrobić w przypadku problemów z wytryskiem oraz wzwodem?

Witam, mam 38 lat, od 15 lat w stałym związku. Prawdopodobnie pod wpływem stresu pojawiły się u mnie problemy z przedwczesnym wtryskiem oraz czasami problemy ze wzwodem. Zacząłem używać tabletek Pirgly 10mg, przypisanych przez lekarza, jednak ze słabym skutkiem i powodujac większy stres ( z racji kontrolowania czasu, seks nie może być spontaniczny). Jestem dosyć aktywny fizycznie więc także staram się ćwiczyć mięśnie KEGLA jednak z marnym skutkiem. Pytanie moje brzmi- czy są jakieś środki które można stosować codziennie, bez mierzenia czasu( to dość problematyczne). Czy da się to wyleczyć? Czuję się z tym bardzo źle, że nie mogę zadowolić swojej żony. Dziękuję, pozdrawiam.

Szanowny Panie,
Jeśli środki farmakologiczne przepisane przez lekarza nie rozwiązują problemu, a Pan odczuwa, że sytuację nasila narastający stres, to dobrym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa-seksuologa. Jeszcze lepszym pomysłem byłaby wizyta Pana z żoną. Powodem tego zalecenia jest to, że seks jest sprawą obojga partnerów i to, że kłopot ze wzwodem i wytryskiem dotyka akurat Pana nie oznacza, że tylko Pan może poddać się leczeniu. Obecność partnerki ma tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ seks odbywa się w relacji między dwojgiem ludzi.
Terapia seksuologiczna pary pomoże zidentyfikować, co możecie Państwo wspólnie zrobić, aby poprawić jakość swojego współżycia.
Dodatkowo kryzys tego rodzaju może być dużą szansą dla związku. Jeśli bowiem partnerzy zdecydują się zacząć szczerze rozmawiać o trudnościach i potrzebach, a także jeśli wyjdą sobie w tych oczekiwaniach na przeciw, to efekty mogą być bardzo dobre a poziom funkcjonowania po kryzysie ma szansę przewyższyć ten sprzed powstania problemu.

Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności,
seksuolog@grabowski.gr

Witam,
Z Pana wypowiedzi rozumiem, że przez 15 lat jest Pan w stałym związku, i dotychczas nie dochodziło do wystąpienia jakichkolwiek dysfunkcji seksualnych. Tak wiec Pana dolegliwości mają charakter wtórny. Konieczna jest przede wszystkim odpowiednia diagnostyka, aby znaleźć przyczynę powstałych trudności - a więc między innymi dokonać rozróżnienia czy podłoże ma charakter biologiczny czy też psychogenny. Będzie to możliwe wyłącznie poprzez zgłoszenie się na osobistą konsultację do seksuologa. Wówczas będzie Pan mógł rozpoczęcie leczenie / terapię seksuologiczną, która pomoże Panu odzyskać kontrolę nad wytryskiem.