Co zrobić w przypadku przybierania na wadze przy stwierdzonej niedoczynności tarczycy?

Mam niedoczynnosc tarczycy, moja dawka letroxu wynosi 150. Tsh jest na poziomie 1.5-2.0, jedyny mankament to wieczne niedospanie, mimo ze dbam o higiene snu, 8-9 godz snu , spie takze po pracy godzine. Po mimo ze chodze 4-5 razy w tyg na fitness, pilnuje diety, to ciagle przybieram na wadze, na ciele przeklada sie tylko na opone brzuszna. Generalnie tylko ta czesc ciala ulega sukcesywnemu powiekszeniu. Nie wiem co moze byc powodem, moj endokrynolog bagatelizuje moje pytania.

Lek. Paweł Szadkowski

Niedoczynność tarczycy przy takich wynikach TSH nie jest nie jest najpewniej bezpośrednią przyczyną przyrostu masy ciała. Na pani miejscu skonsultowałbym się z dietetykiem. Warto również wykonać podstawowe badania m.in. glukoza na czczo, lipidogram, morfologia krwi z rozmazem, ALT i AST.