Co zrobić w przypadku refluksu żołądka, łaskotania w gardle oraz odrywającej się podczas kaszlu wydzielinie?

Dzień dobry mam pytanie , a mianowicie mam refluxs żołądka obiawy moje są takie często gilgocze mnie w gardle i męczy mnie kaszel przy którym odrywa mi się flegma ,mam pieczenie w przełyku w nocy wstaję kilka razy bo budzi mnie kaszel i jak idę do łazienki to musze kaszlnąć do umywalki bo wypluwam taką kluchę flegmy momentami się boje że kiedyś w nocy się udusze jak widze ile tego co dzień w nocy wypluwam a rano mam odruch wymiotny przy myciu zębów i wtedy wymiotuję tą flegmą ma ona kolor jasno nieraz ciemno żólty i czuje w buzi lekki posmak soli.Nie miałam gastroskopi.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy wymagają kompleksowej oceny lekarskiej i badań dodatkowych. Odksztuszanie dużej ilości flegmy zwłaszcza po przebudzeniu może sugerować POChP. Warto by wykonać RTG klatki piersiowej. Sugeruję udać się w pierszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu, który ukierunkuje dalszą diagnostykę.