Co zrobić w przypadku silnych duszności i zawrotów głowy?

Witam od dziecka lecze sie na astme oskrzelową i od jakiegoś czasu doskwiera mi ogromny problem mianowicie dopadają mnie bardzo silne dusznosci z zawrotami glowy bez tkz swistu charakterystycznego przy astmie lęk a najbardziej dopada mnie wtedy gdy kończą mi sie leki jestem daleko od domu gdzie mam leki dopada mnie strach.. Biore bardzo silne leki na astme a to i tak przychodzi z nienacka i moim skormnym zdaniem nie wyglada to na astme poniewaz od dziecka miewalem ataki ale to cos zupełnie innego... Prosze o pomoc pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą wynikać z napadów lękowych. Sugeruje żeby w pierwszej kolejności udał się pana do swojego lekarza prowadzącego (pulmonologa) w celu oceny pana stanu klinicznego, co może ułatwić wykluczenie somatycznego tła pana dolegliwości. Następnie może pan skonsultować się z lekarzem psychiatrą.